Social Icons

Kürt İdris
Kürt İdris Kimdir - Kürt İdris Hakkında - Kürt İdris Resimleri - Kürt İdris Biyografi - İdris Özbir 'Kürt İdris'' olarak tanınan İdris Özbir
Yeraltı dünyasının tanınmış isimlerinden ‘‘Kürt İdris’’ lakaplı İdris Özbir, karaciğer kanserine yenik düştü. Uzun süredir tedavi gören Özbir dün Sarıyer'deki evinde hayatını kaybetti.

Kars 1937 doğumlu İdris Özbir, İstanbul'a geldikten sonra 70'li yıllarda kumar, dolandırıcılık, bıçakla ve tabanca ile adam yaralama gibi suçlarla adını duyurdu. Bundan sonra yer altı dünyasının sözü geçen isimlerinden biri haline gelen ‘‘Kürt İdris’’ değişik tarihlerde suç örgütü yöneticiliği yapmak, silahla tehdit, zorla senet imzalatmak, zorla para almak, Ateşli Silahlar Kanunu'na muhalefet ve arazi mafyacılığı gibi suçlardan yargılandı.
İdris Özbir en sonİstanbul DGM'de görülen davada, diğer sanıklarla birlikte yıldırma ve korkutma gücünü kullanarak çek-senet tahsilatı ile arazi ihtilaflarında aracılık yapmakla suçlanıyordu. 8 ay hapis yatan Özbir, 10 Nisan 2001 tarihinde serbest bırakılmıştı.

Üçü kız altı çocuk sahibi İdris Özbir 7 aydır karaciğer kanseri ve karaciğer yetmezliği tedavisi görüyordu. 65 yaşındaki İdris Özbir eşi Meri ve çocuklarıyla birlikte oturduğu Sarıyer, Rumelifener Yolu Kasapçayırı mevkii, Vadi Evleri Defne apartmanı B Blok 20 no'lu dairede dün saat 14.30 sıralarında öldü.

Özbir'in cenazesi yarın öğle namazında Şişli Camii'nden kaldırılarak, Zincirlikuyu mezarlığında toprağa verilecek.


Avukatı: Sadece bir kez mahkum oldu

Avukatı Burhan Apaydın, Kürt İdris ile 1964 yılında Beşiktaş Yıldız'da bulunan askeri cezaevinde aynı koğuşta kaldıklarını belirterek ‘‘Bir tane hükmü vardı o da bir kavga sırasında meydana gelen cinayetten, diğer tüm davalarından beraat etmişti' dedi. Apaydın, Kürt İdris'in en son Bursa'daki bir arazi anlaşmazlığını oğlu Rüstem Özbir ile birlikte 'Çıkar amaçlı suç örgütü kurarak çözmeye çalıştıkları gerekçesiyle' İstanbul DGM'de hakkında dava açıldığını ve tutuklanarak Tekirdağ F Tipi cezaevine gönderildiğini burada kanser teşhisi konduğunu ve 2 yıl önce tahliye olduğunu tedavisine devam edildiğini ve hakkında açılan çete davasının DGM'de halen devam ettiğini belirtti.

OKUYUCULARIMIZIN UYARISINI DİKKATE ALARAK RESİM DÜZENLENMİŞTİR.

Bu Vesileyle Değerli büyüğümüz NURETTİN ESEN'ide rahmetle anıyoruz.

15 yorum :

 1. suçlulukta ünlü olacak kadar suç işle ve sadece bir kez mahkum ol? sıradan bir masum vatandaş basit bir olayda bile yıllarca yatarken devletin bu adalet anlayışı nerden geliyor? nerde adalet? hukuk yok kardeşim okdadar'!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. şef paran varsa adalet sen sin :) ben 8 yıl 10ay 21gün hapis cezası aldım denetimli serbestlik ayağına 6.5 ay yattım cıktımm. türkiyede adalet paraaaaa (ama allah razı olsun onlardan da) :)

   Sil
 2. Bu fotoğrafdaki şahıs Kürt İdris değildir! Fotoğrafdaki şahış Rahmetli Dündar Kılıç'ın yakın adamlarından Rahmetli Nurettin Eser'dir...

  YanıtlaSil
 3. http://www.nurettineser.com/fotografarsivi.php.. A

  YanıtlaSil
 4. Kürt İdris çok ünlü bir kabadayı idi

  YanıtlaSil
 5. KÜRT İDRİS çok büyük kabadayı idi ALLAH RAHMET EYLESİN.

  YanıtlaSil
 6. çok büyük ne demek ya..adı üzerinde mafya,kabadayı açılımına baktım zorla para çalma,tehdit,basma,kaba kuvvet kullanan çalışmayan adam öldüren yaralayan haram yiyen adam demekmiş Allah tasiratını affetsin denileceğine övüyosunuz

  YanıtlaSil
 7. Kabadayı da ama öyle değil bu adam kendi bölümündeki zenginlerden haraç toplardı ve sonra fukaralara dağıtır idi.
  nasıl osmanlı'da müslüman olmayan esnaflardan haraç kesilir ve savaş için yahut güçlenmek için harcanıyor ise bu adam da bu yapılanın bir farklısını yapıyor idi he belkide diğer kötü bağımlıkları veya suçları olabilir ama hatsız kul olmaz biliyorsunuz.
  Her kim olursa olsun hayatında illa bi kere bile suç işlemiştir. buna adım kadar emminim..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tüm dünyada organize suçları vareden ve güçlendiren anlayış işte budur. Çalışmadan helal kazanmadan elde edilenden zekat dahi verilmez.

   Sil
 8. kabadayılar kahraman deyildir sonları daima karanlık olmuştur

  YanıtlaSil
 9. karsdan böle mafyalar çıkar bizde hem kürdüz hemde karslıyız

  YanıtlaSil
 10. Kürt idris, ismine adına yakışan bir adamdı.Kürt idris gibisi daha zor gelir.Kürt idris her zaman düşmüşlere yardım ederdi.

  YanıtlaSil
 11. Kürt idris hem namı hemde delikanlılığıyla herkesten bir adım önde.Kürt idris biçok olaya karışmış hiçbir zaman mazlumu ezmemiştir, bu yüzden bukadar çok seveni ve sayanı vardır.Kürt idris olmak her babayiğidin harcı olamaz.

  YanıtlaSil
 12. Zenginden alıp fakire veren hahaha adamı neredeyse Robin Hood yapmış bir yorumcu.
  Yahu vatandaş bu kadar enayi miyiz? Bildiğin yeraltı dünyası işte her pislik var!

  YanıtlaSil
 13. arkadaşlar 1930 doğumlu olup türkiyede sağ kalan ender kabadayılardan biri izmirde yaşamakta olan dinar canavarı aziz güçlüdür kendisi bu alemde iz bırakmış birisidir

  YanıtlaSil

Değerli Okurlarımız web sitemiz Mafya Babaları & Mafya Babası & Kabadayı & Kabadayılar gibi içeriklerden oluşmaktadır.Sizde kabadayılar ve mafya babaları için yorumlarınızı ekleye bilirsiniz.Sitemize eklenmesini istediğiniz mafya babası nın hayatı,icraatlarını ve sözlerini sitemizde yayınlatabilirsiniz.Sizler sayesinden tanınmamış kabadayılarını sitemizde yayınlıyalım. Saygılarımızla site yönetimi....