Social Icons

Hasan Heybetli

25 Eylül 1967 tarihli Hürriyet’in haberine göre, 14 yaşındaki Bayram, ters bakma tartışmasında 12 yaşında iki çocuk tarafından göğsünden bıçaklanmış. İki çocuk ifadelerinde vur emrini “reisleri” 14 yaşındaki Hasan’ın verdiğini söylemişler. Adı geçen Hasan, Arap Hüso diye tanınan kabadayı Hüseyin Heybetli’nin oğludur. Bu olaydan 11 yıl sonra, Muazzez Abacı’yla nişanlı olduğu sırada iki kişiyi öldüren Hasan Heybetli, Abacı’yla cezaevinde evlendi. 1979’da babası ölünce işleri devralıp İstanbul Hali’nin haracını yemeye başladı.


Hasan Heybetli,Hasan Heybetli kimdir,Hasan Heybetli hayatı,Hasan Heybetli nereli,Hasan Heybetli kaç yaşında,Hasan Heybetli kabadayı,kabadayı Hasan Heybetli,son kabadayı Hasan Heybetli,mafya babası Hasan Heybetli
Hasan Heybetli, yaşayan son kabadayı olarak biliniyor. Siirt`li olan Heybetli, 1970lerde istanbulda yeraltı dünyasında acımasızlığı ve gözü pekliğiyle kısa sürede yükseldi.
Birçok adam yaralama, mekan basma olayına adı karıştı. Defalarca hapse girip çıktı. Silaha olan tutkusuyla bilinen Heybetli, kendisiyle ilgili anlatılan efsanelerle namını yürütmüştü. Birgün Gümüşsuyundan Dolmabahçeye inerken kendisini sollayan aracı takip ettirmiş, sürücüsünü bir yerde yakaladıktan sonra indirip, "Sen nasıl beni geçersin ulan!" diyerek bacaklarından kurşunlamıştı.
Türkiye onu devrin ünlü şarkıcılarından Muazzez Abacı ile yaşadığı aşkla tanımıstır. Abacı'ya gönlünü kaptıran Heybetli, uzun yıllar sanatçıyı evliliğe razı etmek için uğraşmış, bu alanda yaptıklarıyla magazin basında sıkça yer almıştır. abacı'nın çalıştığı gazinoya her gün 24 kırmızı gül gönderen, evinin önünü çiçeklerle donatan heybetli, abacı ile 1980'de evlendi. Bu evlilik 3 yıl sürdü. Birkaç yıl ayrı yaşan çift, 1989 yılında yeniden dünya evine girdi. Fakat bu evlilik de uzun sürmedi. 1990larda kabuğuna çekilen Heybetli, ABD başta olmak üzere birkaç yıl yurtdışında yaşadı. 2004te şarkıcı kader cetintürk'ün de adının karıştığı bir gaspa teşebbüs davasından 2 yıl hapse mahkum oldu. Heybetli, cezasının ardından abacı ile yeniden evleneceğini söyledi ancak bu gerçekleşmemiştir.

12 yorum :

 1. Son kabadayı ve efsana HASANA HEYBETLİ

  YanıtlaSil
 2. HASAN BABA CANIM FEDA SANAAAA YAKARIZ BU DUNYAYI SENIN BIR SOZUN ICIN ULANNN

  YanıtlaSil
 3. bir siirtli biter ardından binlerce türer.. sakın ardında yaralı bir siirtli bırakma ya öldügünden emin ol!.. sayılı günlerinin tadını çıkar!..

  YanıtlaSil
 4. 'sen nasıl beni gecersin ulan' deyip,adamı bacaklarından vurdurmak ,ne zamandan beri kabadayılık oluyor.

  YanıtlaSil
 5. son kabadayı dinar canavarı aziz güçlüdür

  YanıtlaSil
 6. hasan baba büyüksün emret yakıyım dünyayı yanında olmak için herşeyi yaparım

  YanıtlaSil
 7. Herkesin kantarı belindedir.. Kimi insan yapmıyorsa bunları, nefsini terbiyededir..En büyük kabadayılık, efendiliktir dostlar..
  saygılar..

  YanıtlaSil
 8. hasan heybetliyi heybetli yapan pepe selahattindir

  YanıtlaSil
 9. Hasan heybetli kadar kabadayı bir isim daha ortaya çıkıyor herhalde bu aralar ismini pek duyuyorum izmirde adı Mert Sönmez imiş.

  YanıtlaSil
 10. Arkalarında fatih Kumkapı Aksaray mevkiinde kimsenin işine karışmayan kımsenın hakkınını yedirmeyen bir Siirtli bıraktılar Fılırdak lakablı olmasına rağmen bir sağlam delikanlı işini zorla değil kanunen ve aklıyla yapan bu kişi bağlantısı hiçbir zaman çözülemedi yada devlet onu oraya tayın etti bilenmez.

  YanıtlaSil

Değerli Okurlarımız web sitemiz Mafya Babaları & Mafya Babası & Kabadayı & Kabadayılar gibi içeriklerden oluşmaktadır.Sizde kabadayılar ve mafya babaları için yorumlarınızı ekleye bilirsiniz.Sitemize eklenmesini istediğiniz mafya babası nın hayatı,icraatlarını ve sözlerini sitemizde yayınlatabilirsiniz.Sizler sayesinden tanınmamış kabadayılarını sitemizde yayınlıyalım. Saygılarımızla site yönetimi....